Dot Day 2019

13 września 2019 r.
Dot Day w tym roku świętujemy wspólnie z 800 szkołami z całej Polski. Liczba zaangażowanych robi wrażenie, a sama inicjatywa cieszy się ogromną popularnością. Zadania w projekcie eTwinning "Zagrajmy w kropki, czyli Dot Day 2019" mają na celu mobilizowanie uczniów do poszukiwania kreatywnych rozwiązań oraz rozbudzania wiary we własne możliwości. Trzecioklasiści rozpoczęli swoje działania w grupach i indywidualnie. Przygotowali plakat i programowali swoje kropki. Zadania z wykorzystaniem tabletów sprawiły dzieciom radość i dużą satysfakcję.








16 września

Oficjalnie rozpoczynamy świętowanie! 
W klasie przypominaliśmy sobie historię Vashti. Kolejny raz obejrzeliśmy krótki film, rozmawialiśmy o potrzebie rozwijania talentów i zainteresowań. Tworzyliśmy prace plastyczne. Podobnie, jak bohaterka filmu, z namalowanej kropki tworzyliśmy ciekawe, artystyczne obrazy. Zadanie wymagało pobudzenia wyobraźni i kreatywności dziecięcej. Dzisiaj też zaczęliśmy uczyć się piosenkę "Kropka", którą zaśpiewamy wspólnie z partnerami projektu na zakończenie działań.


Zadanie ruchowe:)
Każde dziecko otrzymuje kubek jednorazowy, w określonym kolorze( 2-3 osoby po tyle samo, np. w kolorze niebieskim). Cały zespół ma ułożyć kropkę (układanie zaczynamy od ślimaka) wg określonego kodu: niebieski, żółty, czerwony, zielony, pomarańczowy i tak kolejno. W zabawie chodzi o to, żeby uważnie śledzić działania innych i w odpowiednim momencie pozbyć się kubeczka tzn. postawić szybciej niż kolega… Wygrywa ten, co najszybciej pozbędzie się kubków. 
W zadaniu powstała nam piękna kropka. Były emocje i dobra zabawa. Pilnowanie układanego kodu nie należało do najłatwiejszych ;)

Na zakończenie zajęć programowaliśmy nasze roboty :) One też miały zadania z kropkami...


17 września
Przygotowujemy prace, które zaprezentujemy naszym partnerom w trakcie wspólnej lekcji online.
Wykonujemy też zaproponowane zabawy.



18 września
Uczniowie uczestniczą w wyzwaniach przygotowanych wspólnie z partnerami projektu oraz w wydarzeniu online, z 6 grupami, biorącymi udział w projekcie. Spotkanie partnerskich klas to bardzo miłe zaskoczenie dla dzieci i okazja poznania kolegów.



19 września
Nasz projekt dobiega końca. Trochę szkoda, bo z Kropką w szkole było bardzo wesoło...



Pod koniec tygodnia trzecioklasiści starali się uruchomić swoją wyobraźnię i z kolorowych kropek tworzyli ciekawe postacie.
Postarali się również wykonać małą Vashti




Wspólnie z partnerami projektu tworzyliśmy krótkie animacje ze skaczącymi kropkami w Scratch Junior i w Scratch


Zapraszamy do wspólnej zabawy kolegów z innych klas:
Do wspólnego świętowania dołączyła szkolna świetlica i uczniowie klasy pierwszej





Odpowiadamy na pytanie:

Nasze podsumowanie wspólnych działań:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz