ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK ... OJCZYSTY

        14 lutego uczniowie otrzymali walentynkową niespodziankę z ulubionymi zadaniami do wykorzystania na tablicę interaktywną. Tak rozpoczęliśmy swój udział w kolejnym projekcie eTwinning. Do spotkania online i na żywo dołączyli do nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu oraz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie. Wspólne rozwiązywanie zadań i element rywalizacji podobały się dzieciom. Jedna klasa odkrywała znane polskie powiedzenia, a druga tłumaczyła ich sens. To były ciekawe zajęcia.

17 lutego, w poniedziałek przystępujemy do zadań projektowych. Uczniowie tworzą gadające postacie używając utworzonych awatarów.


Z uwagą słuchamy nagrań uczniowskich i wybieramy spośród wszystkich te najlepsze...

Codziennie rozwiązujemy zadania na tablicy interaktywnej i każdego kolejnego dnia wzbogacamy nasz język o nowo poznane wyrazy. Dzieci czytają teksty przysłów, dobierają odpowiednio wyrazy, tworzą związki frazeologiczne. Rozwijają logiczne myślenie, uczą się argumentowania oraz wzbogacają wiedzę o języku polskim.



Tworzymy ilustracje do znanych polskich przysłów. Wybrane prace zaprezentujemy partnerom, jako zadanie do odgadnięcia. Wspólnie przygotujemy ilustrowany zbiór z przysłowiami. 


Poznajemy regionalizmy i przygotowujemy z klasą 3 B klasową gazetkę.

Tworzymy ilustracje do związków frazeologicznych (praca Marysi). Rozwiązujemy zadania udostępnione przez naszych partnerów.

Bierzemy udział w spotkaniu online z klasami  z Chełma i Bolesławca. Prezentujemy nasze prace plastyczne i odgadujemy przysłowia zilustrowane przez partnerskie klasy. Cieszymy się, że nasze prace są czytelne i łatwe do odgadnięcia :)


Współtworzymy ilustrowany zbiór polskich przysłów i poznajemy program Canva
Jesteśmy w połowie naszych działań. Rozwiązaliśmy zadania zaproponowane przez partnerów projektu, przećwiczyliśmy wymowę trudnych wyrazów, nauczyliśmy się "trudnego" wierszyka.
Pora na krótkie podsumowanie.


Wspólnie z naszymi partnerami z Chełma, Piotrkowa Trybunalskiego i Sosnowca stworzyliśmy prezentację i odgadywaliśmy umieszczane w niej przysłowia. To działanie bardzo nam się podobało. Z łatwością odczytaliśmy prace kolegów.


Znajdźmy wspólny język... ojczysty autorstwa Dorota Deroń

Współtworzyliśmy ostatnio prezentację U NAS - U WAS  Dołączyliśmy do niej nasze prace i z niecierpliwością czekaliśmy na słowa wpisywane przez naszych kolegów z różnych miast w Polsce.
To były śmieszne i ciekawe lekcje, ponieważ poznawaliśmy gwarę naszych partnerów.

Wspólnie z naszymi partnerami współtworzymy ilustrowaną książeczkę ze związkami frazeologicznymi
Book titled 'Związki frazeologiczne'Read this book made on StoryJumper

Teraz kolej na utworzenie wspólnego opowiadania. To będzie nasze ostatnie wyzwanie.  My zaczniemy tworzenie, a dokończą je koledzy z Bogatyni i ze Szczecinka.


Książeczka ukończona :)

Book titled 'Zaczarowana opowieść'Read this book made on StoryJumper
Nasze podsumowanie i ewaluacja projektu :)


Pozostaje duża satysfakcja z wykonanego projektu. Brawo uczniowie z klasy 3 C!


4 komentarze:

  1. Pięknie:) To wielka przyjemność z Wami współpracować :) Pozdrawiamy z Rostarzewa

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy za ciekawą współpracę. Było jak zwykle SUPER!

      Usuń
  2. Dziękujemy za wspaniałą współpracę. Cieszymy się, że mogliśmy tworzyć wspólne prace. Pozdrawiamy z Bogatyni :)

    OdpowiedzUsuń